نتایج جستجو برای عبارت :

دائما یکسان نباشد حال دوران؟

از دیروز جادویی‌ باید بنویسم، که م پیام دلتنگی داد، اینکه همه‌ی ساعت‌های روز به تو فکر می‌کنم و ح که شرط رفاقتم را که گذاشته بودم برآورد. بله دنیا کرنشی به سویم کرد و این تصور را القا کرد که دائما یکسان نباشد حال دوران غم مخور. اما راستش نه که من آدم بدبینی باشم منتها تجربه‌ام چیز دیگری می‌گوید. تجربه‌ام می‌گوید پسِ هر خوشی زهر هلاهلی‌ست و لذا دلخوش نشو که دائما یکسان نباشد حال دوران خر نشو. فعلا که هرکداممان در سویی هستیم و مشغولیم و هیچ
اینقدر هر وقت حالم بد بوده اومدم اینجا نوشتم، که این مدت که حالم خوب بود حاضر نبودم بیام اینجا که اون حال بد برام یادآور نشه..
ولی دلم برای نوشتن تنگ شده و دوست دارم از حال و روزم بنویسم که بعدها یادم نره خاطراتم رو!
خوشی های دوران قرنطینه، هر وقت دلت میخواد بخوابی هر وقت دلت میخواد کار میکنی.. بعد یه مدت خسته میشی.. دلت نظم و صبح زود بیدار شدن رو میخواد.. بعد که این اتفاق میفته، دوباره خسته می شی!
شاید زندگی همینه! یه مدت با یه چیزی حال میکنی و بعد
تا حال منت خبر نباشد
در کار منت نظر نباشد
تا قوت صبر بود کردیم
دیگر چه کنیم اگر نباشد
آیین وفا و مهربانی
در شهر شما مگر نباشد
گویند نظر چرا نبستی
تا مشغله و خطر نباشد
ای خواجه برو که جهد انسان
با تیر قضا سپر نباشد
این شور که در سر است ما را
وقتی برود که سر نباشد
بیچاره کجا رود گرفتار
کز کوی تو ره به در نباشد
چون روی تو دلفریب و دلبند
در روی زمین دگر نباشد
در پارس چنین نمک ندیدم
در مصر چنین شکر نباشد
گر حکم کنی به جان سعدی
جان از تو عزیزتر نباشد
سعد
هرگاه در تنگنا قرار گرفتیهرگاه فکر کردی خدا فراموشت کردههرگاه از زندگیت خسته شدیاین آیه ی زیبای خدا رو بیاد بیار: «لا تنقطوا من رحمت الله»تا وقتی پشتیبانی چون خدا داری چی کم داری؟ «ای دل ار سیل فنا بنیاد هستی برکندچون تورا نوح است کشتیبان ز توفان غم مخور»به خدا توکل کن و بدون زمونه همیشه یکسان نیست و روزای بد میگذره... «دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفتدائما یکسان نباشد حال دوران غم مخور»بنابر این تو حق نداری نا امیدشی! 
آمدم بنویسم «ماه‌های متمادی رغبتی و اشتقاقی به سرودن و نوشتن نداشتم ...» ترسیدم بشود آخرین پست وبلاگم! همانطور که یک سال و هفتاد و شش روز از آخرین پست اینستاگرامم می‌گذرد و هنوز پستی را در معرض قضاوت دیگران قرار ندادم!
آمدم بنویسم «چرا نوشتن تا این حد سخت است؟» دیدم باید ترس خوانده شدن و پاسخ نشنیدن اما قضاوت کردن را کنار بگذارم!
دیدم همیشه که نباید منتظر ماند ذهنمان یک متن تحلیلی و ادبی طویل با ردیف واژگان پرطمطراق تحویلمان دهد و گاهی هم با
می‌دونی، من خودم می‌تونم یه‌جوری حال خودمو خوب کنم، یا حتی به خودم تلقین کنم که خوبم؛ این‌طوری واقعا خوب می‌شم اما وقتی شماها هر روز میاید میگید چرا رنگت پریده‌ست، چرا اضطراب داری، چرا چند وقته سرحال نیستی، چه‌قدر لاغر شدی، وای استخون فلان‌جات میاد زیر دست! چرا زیر چشمات گود افتاده؟ مریضی؟ چرا چرا چرا... چرا از من نمی‌کشید بیرون؟ چرا راحتم نمی‌ذارید؟ هیچ می‌فهمید این‌طوری داغون تر می‌شم؟ می‌فهمید وقتی مدام تو فکر حرفاتونم نمی‌تون
و تو چه میدانی که در برابرت چه اتفاق هایی رخ خواهد داد!
دیشب خنده و کیک 'ز'... و امشب اشک و گریه هایش
روزی افسردگی مهاجرت... و سال ها بعد آرامش یافتنم در همانجا و خو گرفتنم با آنجا(مهاجرت با خانواده ام) 
روزی شهری که ورود به آنجا برایم طعمی تلخ دارد... و مدت ها بعد همان شهر که می شود سودای سرم(مهاجرت تحصیلیم) 
روزی زندگی بی غم و در آسایش در وطنم... و سال های عادت نکردنم به دوری از وطن و دوباره الان، من، که هنوز هم تشنه خاک وطنم (مهاجرتی در نوجوانیم) 
روز
منم و شب که روشن است امروزمنم و زخم های کهنه ی دیروز
هی بخندم به ریش غم با سوز
هی نفهمی چقدر غمگینم

دست در دست تو نخواهم داد
به خودم تکیه کرده ام در باد
در بغل ، مرا بگیر از یاد
آخرین بار است،می میرم!

با خودم در سکوت ارامم
نشو!من با نگفته گویایم
میروم من به سمت رویایم
با همین خنده ی غم آگینم

از تو من سالهاست کوچیدم
گرچه گفتی که :"من پرت چیدم"
حبسم اما پرنده را دیدم...
می پرم عاقب اگر اینم!

صاد.ن
منم و شب که روشن است امروزمنم و زخم های کهنه ی دیروز
هی بخندم به ریش غم با سوز
هی نفهمی چقدر غمگینم

دست در دست تو نخواهم داد
به خودم تکیه کرده ام در باد
در بغل ، مرا بگیر از یاد
آخرین بار است،می میرم!

با خودم در سکوت ارامم
نشنو!من با نگفته گویایم
میروم من به سمت رویایم
با همین خنده ی غم آگینم

از تو من سالهاست کوچیدم
گرچه گفتی که :"من پرت چیدم"
حبسم اما پرنده را دیدم...
می پرم عاقبت اگر اینم!

صاد.ن
ما مدام از این مینالیم که زمانه بد شده و آدم‌ها بد . ولی هیچکاری برای باقی‌مانده‌ی آدم‌های خوب دنیا نمی‌کنیم ، حمایتشون نمی‌کنیم ، دائما از خوبی و صداقتشون سوءاستفاده میکنیم ، دائما بهشون شلیک می‌کنیم . بعد دوباره میایم و مینالیم که زمانه‌ی بدیه و آدم‌ها بدتر ...
دیدم خیلی دیگه برایان تریسی شدم
همش « موفقیت و تو میتونی و بیا بتونیم و بعله بریم قله ها رو فتح کنیم» و این خوبه اما نه دائما در حال تلاوت این موضوعات به خود و دیگران و همینطور انجام دادن این قضایا نه در حد و حدودی که دائما تلاوت میکنی
دیدم خیلی دارم گوه میخورم
خلاصه مرگ بر برایان تریسی
فرزندم 
در مکتب ولایت برای رشد روحت ، مثل رشد جسمی ات، دوران امیری داری... بعدش دوران اسیری و تربیتی داری... و ان شا الله بعدش دوران وزیری داری... و اگر قابل بشی دوران اب شدن یا ام شدن هم داری...
بدون که نه در جمال و نوازش دوران امیری باید توقف کنی...
نه در جلال و تشر دوران اسیری...
و نه وقتی در دوران وزارت به اختیارت خیلی احترام میذارن و تو رو صاحب رای میدونن...
همه اینها باید باشه اما اگر در اون جلوات غرق بشی متوقف میشی...
آفرین سوی بسیجی جلوه گاه افتخار/شدتجلی پرستش از برای کردگار/درحریم حضرت حق اسوه والگوشده/رادمردبابصیرت ازبرای روزگار/نیت واشک بسیجی باعث صبروظفر/لطفهای حق برایش دائما شد آشکار/ازولای آل احمد بابصیرت گشته است/لشکراسلام وقرآن آن عزیز تک سوار/میدهدهردم شکستی بهر دشمن ازغرور/میرودراه امام وهر شهیدی آن نگار/دررکاب رهبر خود دائما آماده باش/بعد سختی زمستان شدتجلی بهار/فتنه وهر انحرافی رابکوبد این بسیج/ازبرای کشورما افتخار ویادگار/لشکر آخر زم
چه پیش آمد جان را که پس انداخت جهان را
بزن گردن آن را که بگوید که تسلا
چو بی‌واسطه جبار بپرورد جهان را
چه ناقوس چه ناموس چه اهلا و چه سهلا
گر اجزای زمینی وگر روح امینی
چو آن حال ببینی بگو جل جلالا
گر افلاک نباشد به خدا باک نباشد
دل غمناک نباشد مکن بانگ و علالا
فروپوش فروپوش نه بخروش نه بفروش
تویی باده مدهوش یکی لحظه بپالا
تو کرباسی و قصار تو انگوری و عصار
بپالا و بیفشار ولی دست میالا
خمش باش خمش باش در این مجمع اوباش 
مگو فاش مگو فاش ز مولی و ز م
بربسیجی دلاور یاورقرآن سلام/حامی خوب ولایت ازبرجانان سلام/صف شکن درجبهه حق میخروشد دائما/حامی اسلام ورهبربرکت ایمان سلام/رادمردبابصیرت لشکر ایران ماست/ازبرای یاورحق بنده رحمان سلام/هم شجاع وقهرمان شددرنبرد دشمنان/رهروراه شهیدان اسوه دوران سلام/هست رزمنده همیشه دررکاب رهبری/عاشق خط امام وزمزم احسان سلام/گشته الگوی زمانه استقامت محوراست/بربسیجی های ناب کشور ایران سلام/لشکرصاحب زمان راباز معنا کرده است/اوشفاازبهرشیعه میشود درمان سلام/
سطح انرژی به شدت افت کرده و نمیدونم علتش چیه شاید دلیلش اینه که دوباره خیلی وقته خوب نخوابیدم.
یه خستگی مسخره توی تنم هست و نمیدونم چجوری میشه رفعش کنم. 
امروز از وقتی بیدار شدم روی تختم دراز کشیدم و کتاب های رنگارنگی که توی قفسه هست رو نگاه میکنم و فکرم هزار جای دیگه ست.
شاید نباید امروز رو سخت بگیرم و بذارم به ولو شدن روی تخت بگذره!
شایدم باید سخت بگیرم و پاشم برم زیر آب سرد تا هوشیار بشم و نذارم روزم تلف شه!
کاش تصویر قوی تر و منظم تری از خودم
دو هفته پیش، احساس می‌کردم انقدر در این دنیا کار مهمی دارم که هر روز صبح، یک لیوان لیمو عسل می‌خوردم که یک وقت سرماخوردگی های اول پاییزی زمین گیرم نکنند. با آنکه از مزه ی لیموعسل متنفرم. شب به شب برنامه‌های فردایم را مرتب در دفترچه ام می‌نوشتم و فردا، یکی یکی مربع های خالی جلوی برنامه ام را پر می‌کردم. سعی می‌کردم یک وعده نماز را در مسجد باشم، حتی اگر به جماعت نرسم. پیاده روی روزانه می‌کردم، حجم معینی آب می‌خوردم، میوه و کلم بروکلی را هم ت
در دوران نامزدی چه سوالاتی بپرسیم تا بهترین نتیجه را بگیریم؟ این سوال بسیاری از بازدیدکنندگان سایت روانشناسی ویکی روان است. خب، دوران نامزدی یا دوران آشنایی یکی از مهم ترین فصل های پیش از ازدواج است که باید با دقت زیادی طی شود، اما سوال این است که در دوران نامزدی چه سوالاتی بپرسیم و چه دل مشغولی هایی داشته باشیم؟ در ادامه این مطلب به مهم ترین سوالات دوران نامزدی از دید روانشانسی و علمی میپردازیم.
منبع : در دوران نامزدی چه سوالاتی بپرسیم
میدونم فعلا زندگی خیلی خوبی ندارم مجبورم تنها زندگی کنم مجبورم جایی زندگی کنم که حس خوبی ندارم مجبورم هر هفته در رفت و آمد باشم مجبورم خیلی چیزهای دیگه رو تحمل کنم ولی چیزی که هست اینه خیلی چیزا اجبارن و تحملشون سخته ولی چیزای خوبی که دارم کم نیستن کوچک هم نیستن جایگاهی که الان دارم هیچکدام از نوه های این خانواده نداشته و رو به روم کلی آدم هست امروز یکیشون رو دیدم تمام ضعف هام رو گذاشتم توی اتاق و اومدم بیرون تمام مدت لبخند زدم و با اعتماد به
تغییرات چهره در دوران بارداری
در دوران بارداری بدن تغییرات زیادی می کند این تغییرات می تواند در قسمت صورت باشد.یکی از شایع ترین مشکلات پوستی صورت زنان در دوران بارداری لکهای رنگی و بیشتر قهوه ای است
به ادامه بروید
ادامه مطلب
روش استراحت کردن در دوران بارداری
دوران بارداری لذت بخش خواهد بود اگر بدانید که این دوران را چگونه بگذرانید.یکی از مشکلات خانم های باردار خوابیدن و استراحت کردن است اما نگران نباشید ما به شما می گوییم چگونه استراحت کنید
به ادامه بروید
ادامه مطلب
غیر از خیال جانان، در جان و سر نباشد
در روی هر سپیدی، خالی سیاه دیدم
بالاتر از سیاهی، رنگی دگر نباشد
در خشک و تر بگشتم، مثلت دگر ندیدم
مثل تو خوبرویی، در خشک و تر نباشد
شرحت کسی نداند، وصفت کسی نخواند
همچون تو ماه سیما، در بحر و بر نباشد
سعدی
#
#کانال_آوای_شبانه_پارسا
#اخبار_روز_ایران_و_جهان
-tumblrhttps://avayeshabane.tumblr.com
آخرین خبرها و اتفاقات روز در وب سایت:
websitehttp://aparssa.wordpress.com
منبع خبری کانال:
#BBC_News
مشاهده مطلب در کانال
امیدوارم حد تحمل من این نباشد 
امیدوارم حد تحمل من این نباشد
میدانم این شب به راحتی صبح نمی شود 
چه کسی قرار است در کنارمن این جهنم را بگذراند؟ 
باز هم من در کنار من هستم
"من"
از تو ممنونم... 
تو به تنهایی چه شب هایی را که صبح نکردی 
امشب را هم میگذرانیم 
امشب را هم میگذرانیم....
علت تاخیر پریود در دوران عقد چیست؟
بسیاری از خانم‌ها پریودهای نامنظم را در دوران عقد تجربه می‌کنند. از شایع‌ترین علت تاخیر پریود در دوران عقد می‌توان به بارداری، استرس، افزایش وزن ناگهانی، عفونت‌های زنانه و... اشاره کرد.

ستاره | سرویس سلامت - تاخیر پریود در دوران عقد یکی از استرس‌زاترین اتفاقاتی است که برای خانم‌ها می‌تواند رخ دهد، زیرا احتمال باردار بودن در این دوران بسیار زیاد است. البته علت‌های دیگری نیز می تواند باعث این تاخیر ب
ور گویمت که #ماهی مه بر زمین نباشد
لعلست یا لبانت قندست یا دهانت
تا در برت نگیرم نیکم یقین نباشد
گر هر که در جهان را شاید که خون بریزی
با یار مهربانت باید که کین نباشد
عشقش حرام بادا بر یار سروبالا
تردامنی که جانش در آستین نباشد
سعدی
#کانال_آوای_شبانه_پارسا
#اخبار_روز_ایران_و_جهان
-tumblrhttps://avayeshabane.tumblr.com
آخرین خبرها و اتفاقات روز در وب سایت:
websitehttp://aparssa.wordpress.com
منبع خبری کانال:
#BBC_News
مشاهده مطلب در کانال
یکی از دوران های مهم زندگی هر زن، دوران بارداری است. این دوران در کنار لذت بخش بودن، با مشکلات متعددی همراه می باشد. از آنجایی که سلامت مادر و جنین در دوران بارداری از اهمیت بالایی بر خوردار است باید از قبل اطلاعات کافی در مورد مشکلات احتمالی به دست آورد.
یکی از این مشکلاتی که ممکن است به وجود آید مربوط به مشکلات دندان است.
یکی از عمده ترین مشکلاتی که زنان باردار دچار آن می شوند، دندان درد و خونریزی لثه در این دوران است. پزشکان علت اصلی این قبی
نزدیکی در دوران عقد یکی از چالش‌هایی است که زوج‌های جوان با آن روبه‌رو می‌شوند. رابطه جنسی در دوران عقد معمولاً با محدودیت‌های خاصی مواجه است. از جمله این محدودیت‌ها می‌توان به عقاید و باورهای فرهنگی و سنتی در این باره اشاره کرد. بر اساس این عقاید افراد باید رابطه جنسی خود را به بعد از ازدواج موکول کنند. اما گرایش و میل شدیدی که در دوران عقد بین زن و مرد پدید می‌آید، عمل کردن به این مسئله را دشوار می‌سازد. اگر شما هم در دوران عقد به سر می
دوران بارداری با تغییرات زیادی برای مادران همراه است. یکی از این تغییرات به وجود آمدن استرس در دوران بارداری است که توجه به آن از اهمیت بسزایی برخوردار می‌باشد چرا که عدم کنترل استرس می‌تواند سلامت مادر و جنین را به خطر بیندازد. در واقع احساس استرس در دوران بارداری بسیار شایع است، اما اگر شدت آن زیاد باشد می‌تواند برای مادر مشکلات بزرگی را ایجاد کند. البته جای نگرانی نیست و روش‌های مختلفی برای کاهش استرس در این دوران وجود دارد که لازم است
جوانی یعنی شور و نشاط یعنی انسانی با ضمیر پاک و قلبی پر از آرزو, جوانی دوران طلایی است, دوران سلامت جسم و جان, باید قدر این دوره را دانست و باید از جوانان حمایت کرد جوانان نیاز به آموزش دارند, آموزشی صحیح در پر تو توجه همه جانبه مسئولان, فراموش نکنیم جوان یعنی دغدغه, تلاش, اشتغال, جستجوی یار, آرمان, شور و...انسان از بدو تولد تا زمان مرگ سه دوره بسیار مهم را پشت سر میگذارد. دوران کودکی، دوران جوانی و دوران کهولت و پیری، همه ما میدانیم که مهمترین دور
وقتی از اسلامی کردن عرصه ای مثل کسب و کار صحبت می کنیم، همانطور که نگاه تنها به آن عرصه و عدم نگاه به عرصه های دیگر مانند فرهنگ و رسانه، ساده انگارانه است چندین برابر آن وقتی است که نگاه تمدنی به عرصه کسب و کار نداشته باشیم چرا که کسب و کار اسلامی مطلوب و طراز انقلاب اسلامی، یکی از میوه های درخت دولت اسلامی در زمین تمدن اسلامی است. می دانیم برای ایجاد یک تمدن اسلامی می‌بایست از پنج گام عبور کرد؛ و هم اکنون از دو گام ابتدایی، یعنی انقلاب اسلامی
رابطه تهوع در دوران بارداری و باهوش بودن جنین
بیشتر خانم ها در دوران بارداری حالت تهوع را تجربه می کنند اما آیا حالت تهوع دوران بارداری ارتباطی با هوش جنین دارد؟ جواب این سوال را در ادامه مطلب می خوانید
به ادامه بروید
ادامه مطلب

قرآن کریم، مراحل سه‌گانه حیات انسان را این گونه بیان فرموده است: «این خدای بزرگ است که، شما را از نطفه ضعیف آفرید و در شرایط ضعف و ناتوانی پرورش داد. بعد دوران قدرت و جوانی به شما بخشید و سپس روزگار ضعف و پیری را برای شما مقرر داشت.» بنابراین، دوران سالمندی، مانند دوران کودکی و جوانی، یک سیر طبیعی جهان خلقت انسان و در واقع، مرحله پندپذیری، عبرت آموزی و به‌کارگیری تجارب دوران‌های گذشته است.
دیگران زندگی تجملی دارند، فلانی روابط خوبی با دیگران دارد، دیگری از اعتماد به نفس بالایی برخوردار است و ... آیا وقتی حسادت می کنی متوجه شده ای که تصویرشان بارها و بارها توی ذهنت نمایان می شود؟ و این تصاویر باعث بی قراری و تنفرت از خودت و زندگی می شود؟

تصاویر، خاطرات و تمام افکار منفی را از ذهنت پاک کن
تو نخواهی توانست دقیقا مثل آن ها باشی، آن ها در شرایط متفاوت و تربیت متفاوت و محیط و زمان متفاوتی قرار دارند، همین حالا که مشغول تنفر ورزیدن هس
فقط در یک کلمه ، برگشت به دوران 00-11
نه رمز دومی برای خرید اینترنتی و انتقال وجه و ...
با این سیستم رمز یکبار مصرف چه باید کرد؟؟؟ 

اینم دوران خودشو  داره - هعی 
کمتر از 400 مگ از اینترنتم مونده و نمیدونم واقعا
کسی از اینده خبر نداره اما با این وضعیت - خدا اخر و عاقبت منو بخیر کنه

#خداحافظی موقت
برنامه کلاس زبان سرجاشه اما شاید حضور من مدتی کمرنگ باشه . بدون من ادامه بدید . من طبق برنامه جلو میرم یعنی همون هفته ای 2 درس ، تا این اوضاع درست بشه
تمام مدتی که اینترنت نبود، خودم را غرق دنیای دهه چهل تا شصت کرده بودم؛ از موسیقی و ادبیات گرفته تا عکس‌‌های آن دوران و خاطرات افراد
فکر می‌کردم خاکستری این روزها به آن دوران شباهت پیدا کرده اما چیزی از امید و شکوفایی آن دهه‌ها نیست
‌بیش از هر زمان دیگری، شیفته این سهدهه هستم، دهه‌های رشد و شگفتی
تمام قهرمان‌های من، تمام علاقه من به ادبیات و هنر ایرانی مدرن وصل می‌شود به آن دوران، آدم‌ها و قصه‌هایِ حالا برایم بی‌معنی شده‌اند
هر روز ق
قرص ها اثر می گذارند. این ریزه میزه های مهربون که فقط خوبی ازشون برمیاد و اگر هم گاهی عوارض دارند دست خودشان نیست. 
گاهی فکر می کنم تنها چیزی که باید توی این دنیا دوست داشت همین قرص هایی هستند که برای حال بدت می خوری و دو روزه مثل روز اول مثل تنظیمات کارخانه، قبراق و سرحال و شنگول منگول میشی.
این حال را دوست دارم مثل تمام حالاتی که دوست دارم. مثل غمی که عاشقش هستم، مثل شادیی  که زیباکننده ی واقعی است. هر حالتی باید وجود داشته باشد تا دیگری معنی پ
جهان اسلام در زیر ضربه های استعمار فرصت آن را نداشت که به حول و حوش خود بیاندیشد و اگر چنین میلی هم در بعضی وجود داشت، اروپایی ها، موذیانه آن را به دوران ماقبل اسلام رهنمون و رهبری میکردند تا عالی ترین دوران علم و صنعت را که همان دوران صدر اسلام بود، به فراموشی بسپاریم. به این ترتیب ما را به جای بسیار دوری حواله می دادند که خطری برایشان نداشته باشد_ خطر تجدید حیات تمدن و صنعت و علم دوستی و استقلال.
دوران سنی حدود 17 تا 25 سالگی بهترین دوران زندگی یا طلایی ترین دوران هست که آدمی میتونه مسیرش رو مشخص کنه...
سال ب سال که ب سنم اضافه میشه فراز و نشیب های زندگی شخصیم هم زیاد میشه که الحمدلله بخیر گذشت...
هر سال ک از عمرم میگذره دیدم به دنیا واقع بینانه تر میشه...
آن شاالله بتونم بهترین دوران رو برای زندگی متاهلی و شریک زندگیم رقم زده باشم و رقم بزنم...
الحمدلله بهترین هدیه تولد امسالم رو از خدا گرفتم...
ب امید دیدنش...
#قابل توجه شریک زندگیم: هدف و تلاش
دوران سنی حدود 17 تا 25 سالگی بهترین دوران زندگی یا طلایی ترین دوران هست که آدمی میتونه مسیرش رو مشخص کنه...
سال ب سال که ب سنم اضافه میشه فراز و نشیب های زندگی شخصیم هم زیاد میشه که الحمدلله بخیر گذشت...
هر سال ک از عمرم میگذره دیدم به دنیا واقع بینانه تر میشه...
آن شاالله بتونم بهترین دوران رو برای زندگی متاهلی و شریک زندگیم رقم زده باشم و رقم بزنم...
الحمدلله بهترین هدیه تولد امسالم رو از خدا گرفتم...
ب امید دیدنش...
#قابل توجه شریک زندگیم: هدف و تلاش

علت خونریزی واژن در بارداری چیست؟

خونریزی واژن در طول بارداری می تواند ترسناک باشد، با این حال امری شایع است و همیشه نشانه مشکل نیست.خونریزی در  بارداریاغلب زنان بارداری که دچار خونریزی واژن می شوند، خصوصا در سه ماهه اول بارداری (هفته های یک تا دوازدهه بارداری)، نوزادانی سالم به دنیا می آورند. با این وجود باید خونریزی از واژن را در این دوران جدی گرفت.
ادامه مطلب
باید به یاد داشت که «دانش»، « #خرد» نیست و نمی تواند باشد. دانش علیه خرد است و مانع بیداری خرد می شود. دانش، سکه ای تقلبی است؛ ‌تظاهر می کند که می داند. در حالیکه هیچ چیز نمی داند؛‌ ولی می تواند انسان را فریب دهد.
این موضوع چنان ظریف و نهان است که اگر فرد واقعا هوشمند نباشد، ‌نمی تواند حقیقت آن را تشخیص دهد. در عین حال،‌ این فریب بسیار ریشه دار است و از دوران کودکی٬ ‌در ما شرطی شده است.
ادامه مطلب
معمولاً یکی از مهمترین مشکلات افراد در دوران نامزدی مشکل «عدم حل درست اختلافات است که پس از مدتی به صورت عادت در آمده و ادامه می یابند و چون کوهی بر روی هم انباشته می شوند. این کوه سراسر مشکل و ناراحتی به زودی زیبایی و شیرینی دوران نامزدی و حتی زندگی مشترک را در زیر سنگینی خود له کرده و همسران را به جان یکدیگر می اندازد چون غالباً شیوه ای که زن و مردها برای رفع تعارض های خود انتخاب می کنند (از نظر عاطفی یا حتی فیزیکی) باعث تحکیم یا تخریب یکدیگر
 توصیه های تغذیه ای در دوران بارداری برای وزن گیری مناسب جنین
تغذیه دوران بارداری بسیار دوره مهم و حساسی برای مادر و کودک است و خیلی مهم است که مادر در
این دوره حواسش به تغذیه خود باشد البته این هم خیلی مهم است که مادر حواسش به وزن و سلامتی
خودش هم باشد. در دوران بارداری تعداد وعده های غذایی مادر می بایست ۵ تا ۶ وعده باشد. در این
دوران مادر حتما باید نکات تغذیه بارداری مناسب خود و کودکش را رعایت کند تا این ۹ ماه را به سلامتی و
خوبی به پایان برس
شاید راه حل آنجا نباشد که داد و فریاد راه بیندازم و بخواهم از خطرهای احتمالی اجتناب کنم. شاید گشودن این گره در اعتماد کردن باشد، و بعد تمام‌قد حاضر بودن و از پس نامعلوم‌ها برآمدن. شاید محافظت راه درستی نباشد. شاید اگر به جای زمین را پاییدن به بالا نگاه کنم، دیوار سنگی جلوی دیدم نباشد، شاید حتی یک شکاف روی دیوار باشد که جهت را از قطب‌نمای ملکه‌خانمِ ذهن بهتر نشان دهد. از تخت فرمانروایی پایین بیا دیگر!  اینهمه ستاره در آسمان هست، باید بتوانم
وی در یک روز زمستانی متولد شد . از بچگی شوق زیادی برای اموختن داشت.او دوران دبیرستان خود را در مدرسه ی بشارت موعود گذراند و افتخارات بسیار زیادی کسب نمود . عرشیا توانست در ازمون هایی نظیر مبتکران و اندیشمند رتبه های تک رقمی در کشور کسب کرد . در هنر نیز توانست رتبه های استانی زیادی کسب کند.در رشته ی کاریکاتور و خوشنویسی رتبه های اول و دوم استان تهران را بدست اورد.
ورزش
او توانست در ورزش هندبال و والیبال با تیم مدرسه اش رتبه ی دوم منطقه و اول منطق
یه دل سیر با دوست دوران دانشگاهم (تنها دوستی که از اون دوران برام مونده) غیبت این شاخ های اینستارو کردم! قشنگ دلم پر بود باید یه جا بالا میاوردم نفرت و تجربه های دوران اینستا داشتن رو و چه خوب که رکسانا استارتشو زد و منم فرمون رو گرفتم دستم! 
درد سیاتیک های قبل این سوءتفاهم بود! فقط اونجا که عضلات سفت میشه و به عصب فشار میاره و باعث سوزش میشه :( 
چند وقته رکسانا (ساقی فیلم هام) اغفالم کرده بشینم کل فیلم های avengers که ساخته تیم marvel هستش رو ببینم امشب
امروزه راه‌های زیادی برای درمان وسواس وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید. وسواس تمام جنبه‌های زندگی فرد مبتلا و روابطش با اطرافیان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در وسواس فکری عملی گاه زندگی اجتماعی و فردی مختل می‌شود. رفتارهای وسواس گونه فرد را از پیشرفت در زندگی باز می‌دارند. همچنین افکار منفی و وسواسی در مورد امور خود شخص را آزار می‌دهد و دائما او را دچار اضطراب و استرس می‌کند. اختلال وسواس اگر به موقع درمان نشود، تا سال‌های
نحوه‌ی صحیح خوابیدن در دوران بارداری گاه به یک چالش برای مادران بارداری تبدیل می‌شود. هرچه که شکم مادر بزرگ‌تر باشد خوابیدن برای او سخت‌تر می‌شود. از طرفی مشکلات جسمانی و دردهای دوران بارداری و از طرف دیگر مشکل در غلت زدن و تغییر در پوزیشن خوابیدن باعث بدخوابی در مادر باردار می‌شود. مادران باردار باید در هنگام خوابیدن سلامت خود و جنین را در نظر بگیرند تا هم بند ناف به دور جنین نپیچد و هم کمر مادر در وضعیت راحت و بدون درد قرار بگیرد. در اد
برای شستشوی سر بعد از کاشت مو لازم است از روز اول تا روز چهارم بعد از کاشت توسط اسپری آبپاشی که حاوی سرم شستشو است دائما باید سر مرطوب نگه داشته شود(تقریبا هر1 ساعت اسپری شود)
نکته : یکی از مواردی که بعد از کاشت مو برای بهترین نتیجه از انجام پیوند مو ، بهتر است از PRP  به مدت 3 تا 4 بار بعد از کاشت استفاده نمایید .
شستشوی سر بعد از کاشت مو
از روز چهارم کاشت تا 2 الی 3 هفته بعد از کاشت توسط اسپری آبپاشی که حاوی آب جوشیده سرد شده است دائما باید سر مرطوب ن
از محدودیت های دوران بارداری می توان به منع مصرف خیلی از دارو ها اشاره کرد چرا که روی جنین تاثیر می گذارند. اما این به آن معنی نیست که نمی توانید برای بیماری که به آن مبتلا شده اید کاری انجام دهید.سرمای پاییز کم کم دارد از راه می رسد و همراه آن سرما خوردگی و گلو درد هم شیوع پیدا می کند. اگر باردار نباشید درمان این بیماری ساده است اما در دوران حاملگی قضیه فرق دارد. در این دوران شما نمی توانید خیلی از داروها را مصرف کنید و یا بهتر است مصر
آیا رابطه جنسی در دوران بارداری مضر است؟
در مادرانی که زایمان طبیعی دارند، تا شش هفته امکان نزدیکی وجود ندارد. یکی از پرسش هایی که برای اغلب زوج‌ها به وجود می‌آید، این است که آیا نزدیکی و رابطه جنسی در دوران بارداری ممنوع است؟ پاسخ روشن است: البته که نه.

ستاره | سرویس زناشویی - رابطه جنسی در دوران بارداری به طور کلی مضر نیست اما در مواردی به دلیل شرایط روحی و جسمی مادر و تغییرات هورمونی موجود نزدیکی و رابطه جنسی بی خطر نیست. به همین دلیل می‌
لطفا اگر حال روضه ندارید از خوندن این غزل صرف نظر کنید ...
به بالینم بیا ای شمعِ زهرازمین گیرت شده پروانه ی توحلالم کن ، اگر بد بودم و خوبکه دارم می روم از خانه ی توپس از آن درد های زخمِ پهلورسیده وقت تسکینم علی جانوصیت می کنم تنها تو هستیوصی غسل و تدفینم علی جان به أسما گفته ام هنگام غسلمکه همراه و کمک حال تو باشد دلیل گریه های من همین استپس از من رنج دنبال تو باشدخودت غسلم بده اما شبانهبه همراه همین پیراهن منمبادا که دلت آتش بگیردبرای زخم های
روزهایی که تازه همه چیز تمام شده بود و کاملا برایم روشن بود "دوران به هم برگشتن های کوتاهمان به پایان رسیده و این بار همه چیز جدیست" دائما فکر میکردم چرا یکبار با هم درباره ی پاتوق هایمان یا حداقل جاهایی که کمابیش رفت و آمد داشتیم صحبت نکردیم تا من زمان دلتنگی های نابود کننده ام بروم به امید دیدنش از دور یا حتی با دلخوش کنم به تنفس و حضور در جایی که او هم روزی حضور داشته و اکسیژن گرفته؟ فکر میکردم شاید پرسه زدن اطراف خیابانی که آخرین بار در
عوارض بن مژه
تاتو بن مژه ، تزریق رنگ دانه ها بین مژه های چشم برای پر نشان دادن مژه‌ ها و زیبایی چشم است. برای انجام تاتوی بن مژه از سوزن های مخصوصی استفاده می شود، سوزن 1 میلی متر با سرعت زیاد داخل پوست محل مورد نظر می شود که منجر به خونریزی و درد پلک چشم می شود. با سوراخ شدن پوست رنگ دانه ها وارد پوست شده و طرح مورد نظر به صورت دائمی بر روی پوست می ماند. در این مقاله به عوارض بن مژه پرداخته شده است.
" انجام تاتوی بن مژه یکی دیگر از حساس ترین تاتوهای
عوارض بن مژه
تاتو بن مژه ، تزریق رنگ دانه ها بین مژه های چشم برای پر نشان دادن مژه‌ ها و زیبایی چشم است. برای انجام تاتوی بن مژه از سوزن های مخصوصی استفاده می شود، سوزن 1 میلی متر با سرعت زیاد داخل پوست محل مورد نظر می شود که منجر به خونریزی و درد پلک چشم می شود. با سوراخ شدن پوست رنگ دانه ها وارد پوست شده و طرح مورد نظر به صورت دائمی بر روی پوست می ماند. در این مقاله به عوارض بن مژه پرداخته شده است.
" انجام تاتوی بن مژه یکی دیگر از حساس ترین تاتوهای
بسیاری از مادران بعد از به دنیا آوردن فرزندشان دچار اختلال افسردگی پس از زایمان (PDD) می‌شوند. این اختلال کنار آمدن با شرایط جدید و انجام وظایف مادرانه را بسیار سخت می‌کند و فرد را دائما به سمت پرورش افکار و احساسات منفی آزاردهنده‌ای می‌کشاند؛ به صورت طبیعی این احساسات بر رابطه‌ی مادر و نوزادش تأثیر می‌گذارد و باعث می‌شود از بودن فرزندش لذت کافی را نبرد، در تربیت و رشد او در سال‌های حساس اولیه موفق نباشد و احساس گناه کند که این احساس افس
یکی از چالش های دوران عقد این است که آدم دچار تعدد اولیاء می‌شود! یعنی اگر قبلا در انجام کارهایش جلب نظر مثبت پدر و مادرش و راضی کردن آن ها لازم بود، الان نه تنها جلب رضایت مادر و پدرش و همسرش بلکه جلب رضایت مادر و پدر همسرش هم اهمیت پیدا می‌کند. ( چون لازم و واجب است.)
و همه چیز تا وقتی خوب است که نقطه نظرات این عزیزان ما در یک راستا باشد، و اگر نباشد، دهان و روح و روان آدمی با هم جر واجر می‌شود. و این آیه شریفه پیش چشم انسان نقش می‌بندد که: أ أرب
ساعت دوازده است و نیمی.
مردِ بی‌سر کلاه دارد اما کلاه، مردِ بی‌‍‌سر ندارد.
و نقشِ سیب بر دیرکِ راهنما چیزی می‌گوید.
*
«کسی نیست که نباشد»
همیشه گفته‌ام.
یعنی مردِ صاحب‌کلاه - که در خیابان راه می‌رود-
حتماً هست و اگر نباشد، حتماً دهانی دارد.

امیر المومنین علیه السلام فرموده :
 تمام خیر در سه چیز جمع شده است:
 نگاه  * سکوت  * سخن

هرنگاهى که پندى در آن گرفته نشود، فراموشى است. 
هر سکوتى که اندیشه اى در آن نباشد، غفلت است.
هر سخنى که ذکرى در آن نباشد، بیهوده است. 

خوشا بحال کسى که:
نگاه او پند، سکوت او اندیشه و سخن او ذکر باشد، بر گناهش گریسته و مردم از شرش در امان باشند.
مجموعه سوالات کنکوری رشته باستان شناسی از دوران ماد و هخامنشی طراحی شده است. این سوال ها بر اساس منابع معتبر فارسی نگاشته شده است. سوالات در قالب فایل ورد(WORD) با تعداد 1000 سوال در 140 صفحه تهیه شده است. مجموعه ای کامل از سوالات چهار گزینه ای که نکات کلیدی و مهم دوران ماد و هخامنشی را به صورت کلیدی ارائه می دهند. و زمان آماده شدن برای کنکور را کاهش می دهد و در مقابل نتیجه مناسبی را به همراه دارد.
ادامه مطلب
عللی که در این قسمت ذکر می‌شود، تنها مربوط به دوران عقد نیست و در هر زمان دیگر نیز می‌تواند علتی برای تاخیر در پریود باشد، اما اغلب در دوران عقد اتفاق می‌افتند.۱. عفونتدر دوران عقد به دلیل داشته رابطه جنسی، احتمال بروز عفونت و قارچ بیشتر از دوران مجردی است. خارش و ترشحات بدبو از علائم عفونت در دستگاه تولیدمثل است. برای درمان عفونت باید به پزشک مراجعه کنید تا با تشخیص نوع عفونت یا قارچ قرص مترونیدازول، کرم‌های واژینال و... را تجویز کند. استر
متن اهنگ سینا سرلک به نام بیگانه
ای شمع روشن دور خود پروانه میخواهی در سرزمین عاقلان دیوانه میخواهیهنگام شادی دور من خط میکشی اما روزی برای گریه ات یک شانه میخواهیآه ای غم دوران من آتش زدی بر جان منی خاکسترم را باد بردآه ای همیشه دور تر از هر کسی مغرور تر باید تورا از یاد بردآه ای غم دوران من آتش زدی بر جان منی خاکسترم را باد بردآه ای همیشه دور تر از هر کسی مغرور تر باید تورا از یاد بردمن آشنا تر با توام بیگانه میخواهی از چهار ستون پیکرم ویرانه
قرآن سوره ذاریات آیه ۴۷
وَالسَّمَاء بَنَیْنَاهَا بِأَیْدٍ وَإِنَّالَمُوسِعُونَ
و ما آسمان را با قدرت خود بر افراشتیم و آن را همچنان گسترش می دهیم.
نکته ی قابل تامل در کلمه ی لَمُوسِعُونَ است که لَ در عربی به معنای مستقبل است و منظور این است که در آینده نیز این عمل ادامه خواهد داشت،که دانشمندان به تازگی به این نکته رسیده اند.
قرآن آشکار می کند که این جهان انبساط پیدا می کند یعنی بزرگ می شود امروزه علم نیز به این موضوع اشاره نموده است.
تا اوای
هیجان دوران نامزدی را چگونه کنترل کنیم؟

هیجان دوران نامزدی را چگونه کنترل کنیم ؟ برابری و تنوع در زندگی مشترک یکی از دلایل ناتوانی و انحراف زنان و مردان در طول و پس از نامزد شدن و در طول عمر است. یکنواختی به خودی خود بی قراری، دلسردی، بی دقتی و بی احتیاطی همه چیز به ارمغان می آورد. به همین دلیل است که وقتی به زندگی مردم می آید، سرخوردگی بین مردان و زنان ایجاد می شود. دوران عقد بهترین دوره شناخت است زیرا افراد دارای ارتباطات عاطفی و زناشو
ازدواج و برگزاری مراسم یکی از مراحل سخت در عروسی است اما با پشت سر گذاشتن این دوران کوتاه ،دوران زندگی مشترک با کوله باری از مسائل کوچک و بزرگ در انتظار تازه عروس و داماد هاست.تازه عروس ها می توانند با داشتن علم مدیریت خانه داری بسیاری از این مسائل را به دوران شیرینی تبدیل کنند.

ادامه مطلب
جوان در کلام امام علی علیه السّلام

دوران جوانی، دورانی است که توان درک زندگی به صورت مجمل و شناخت فردی در حدّ سطحی در انسان پدیدار می شود و هرچه زمان می گذرد این درک و شناخت عمیق تر می گردد

منظور ما از دوران جوانی در این نوشتار و به طور کلی در بین روایات اسلامی همان معنای متعارف است که شاید نیاز به تعریف نباشد؛ ولی برای آگاهی بیشتر مقداری توضیح لازم است. برای فهم معنایی که در روایات اسلامی و احادیث از یک واژه اراده شده است، باید به معنای متعا
بهترین ورزش های دوران بارداری

برای جلوگیری از کمردرد در بارداری ورزش کنید

ورزش کردن نه تنها برای مادران باردار مناسب است، بلکه برای جنین نیز مفید خواهد بود. همچنین ورزش کردن به طرز صحیح، ناراحتی های شایع دوران بارداری مانند بی خوابی و درد پشت و کمر را تسکین می دهد. ولی به دلیل اینکه دوران بارداری، دوران حساسی است باید تحت نظر پزشک خود هر ورزشی را شروع کنید.
ادامه مطلب
تصمیم به جدایی در دوران نامزدی
زناشویی

سایر خبرهای : زناشویی و همسرداری
: اشتراک گذاری

وقتی خیلی زود متوجه می شوی کسی را که با او قرار بود تمام عمر را بگذرانی با آنچه فکر می کردی متفاوت است باید یک تصمیم سخت و البته شجاعانه بگیری اگر همه راه ها به بن بست رسیده است این راه را باید انتخاب کنی.
ادامه مطلب
جز هادی پاکزاد که واقعا به افسردگی ام دامن زده، نمیتوانم تشخیص دهم چه موزیکی را دوستدارم بشنوم. فقط میدانم دیگر کشش گوش دادن به اهنگ های پر سر و صدای NF و sia را ندارم. مدت زیادی میشود بیت بریک دنس گوش نداده ام. اهنگ های نامجو را دوستندارم. شادمهر و ابی و ان یارو چی چی بود؟ هان چاووشی. انها چه چسناله بلغور میکنند واقعا؟ تا کی قرار است شکست عشقی بخورند؟ یکی دو تا  ویالون بیکلام هست که همچنان دوستدارم بشنوم. اهنگ های گروه موسیقی محبوبم همه برایم تک
احتمال باردار شدن در دوران پریود
بخش زناشویی مجله زیبا - خانم هایی که دوره عادت ماهیانه کوتاه تری دارند ، بیشتر احتمال دارد در دوران پریود باردار شوند. اگر دوره عادت ماهیانه کوتاه تر باشد، یعنی دوره بین ۲۱ تا ۲۴ روز باشد، تخمک گذاری زودتر اتفاق می‌افتد
به ادامه بروید
ادامه مطلب
1) درمورد رسم و رسومات به توافق برسید
2)در مورد نوع و نحوه انجام مراسم ها به توافق برسید
3) در مورد محل زندگی به توافق برسید
( زندگی با خانواده یا منزل مستقل)
4) درمورد حق اشتغال،ادامه تحصیل به توافق برسید
5)درمورد اینکه هزینه های دختر در دوران عقد با پسر است یا خانواده دختر به توافق برسید
6)در خصوص سطح رابطه جنسی در دوران عقد به توافق برسید
7) در مورد مدت زمان عقد تا عروسی به توافق برسید
8)درمورد حجاب و اعتقادات  به توافق برسید
9)در مورد رفت و آمد به ت
ثروتمند ترین آدم روی زمین هم که باشی، اگر عاشق نباشی‌، تهی دستی بیش نیستی! اگر کسی نباشد تا هنگام شادی باتو بخندد، هنگام ناراحتی، باتو بگرید. منفعتش به چیست؟ کسی نباشد تا دستت را بگیرد، زیر گوشت نجوای عشق سر دهد. هرشب با دیدن چشمانش سر به بالین بگذاری و هر سحر با دیدن...
کتاب اعتراف
لف تولستوی کتاب اعتراف
را بعد از گذراندن دوران سختی از زندگی خود که دچار یاس و سرشکستگیِ عمیق
روحی شده بود به نگارش درآورد. این کتاب هشتمین جلد از مجموعه تجربه و هنر زندگی از انتشارات گمان است.
تولستوی
در اوج شهرتش به شکی عمیق از زندگی رسید و سوالاتی از قبیل معنای زندگی
باعث شد تا نیم نگاهی به سراسر گذشته‌اش داشته باشد. و به دنبال پاسخ
پرسش‌های فلسفی‌ای که آزارش می‌داد برود. تولستوی بعد از گذر از آن دوران
سخت که دائما بین ش
حال دوران دائما یکسان نباشد غم مخور.... 
قرار بود غر غر نکنم.... خداجان خودت در جریانی... 
هعی.... 
خیلی دلم میخواددیه بار با خوشحالی برم زیارت
اما همیشه یه دنیا غم پشت دلم خونه میکنه موقع سفر
منتظرم برسم و سیل اشکم جاری بشه
پناهیان جان میگفت با خوشحالی و شادی بریم زیارت
اخه روی خوشمون و که به همه نشون میدیم، نقابِ البته
اون دلِ شکستمونِ که نمیشه به هر کس نشون داد.. 
خدا کنه اینبار سبک برگردم
کربلا که یه غم بزرگ موند رو دلم...  با یه حال آشفته و خراب ب
دوران نقاهت بعد از عمل بینی چگونه خواهد بود؟

اگر خود را برای انجام جراحی بینی آماده کرده اید، یکی از چیزهایی که باید در نظر داشته باشید و شرایط را برای آن مهیا کنید، دوران نقاهت بعد از عمل بینی است. در واقع، دوران نقاهت بعد از عمل را باید یکی از مراحل جراحی بینی دانست. یعنی همانقدر که برای پیدا کردن جراح باتجربه و متخصص وقت صرف می کنید و همانقدر که خودِ عمل اهمیت دارد، باید نکات و توصیه های جراح برای بعد از عمل را نیز جدی گرفته و مو به مو انجا
عبدالواحد بن مختارگوید از امام باقر ع فرمود ای عبدالواحد مردی که دارای این عقیده مذهب تشیع باشد هر چه در باره او گویند زیانی باو نرساند اگر چه بگوبند. دیوانه است و اگر بر سر کوهی هم باشدخدا را عبادت کند تا مرگش برسد 2 رسولخدا ص فرمود دای تبارک وتعالی فرماید اگر در روی زمبن جز یک مومن نباشد باو از همه مخلوقم بی نیازی جویم واز ایمانش همدمی برای او سازم که بهیچ کس محتاج نباشد 

به جوانها خیلی امیدوارم...
شما آن روز را یادتان نیست، آن روز را ندیده‌اید، امام را هم ندیده‌اید، دوران دفاع مقدّس را هم ندیده‌اید، امّا ظرفیّتِ شما از ظرفیّت آن عزیزانی که در دفاع مقدّس مجاهدت کردند، اگر بیشتر نباشد کمتر نیست؛ این اعتقاد من است.
بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مردم آذربایجان شرقی در تاریخ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
جناب دکتر عباسی 
براحتی از مسئولین نظام جمهوری انتقاد می‌فرمایید از هنر پیشه ها و... ولی بخدا قسم شما هم در کوتاهی ها و ایرادات و نواقص موجود مقصرید...و بدون شک در پیشگاه خداوند در مقابل تک تک کلمات باید پاسخگو باشید
شما از جناب دکتر احمدی نژاد انتقاد میکنید و میدانید سخنان شما و پخش حداکثری آنها در اواخر حکومت خاتمی باعث به قدرت رسیدن احمدی‌نژاد شد ... و انتقادات از احمدی‌نژاد باعث
چنان گل ساده ای تا بی نهایت
خردمند‌ی ، بزرگ و با کفایت
چو ساحل امن و چون دریا عمیقی
بُوَد هر اهل عشقی مبتلایت
گوهر هستی تو را پیرایه ای نیست
هنر کم می نمایاند برایت
تفکّر در حریمت مانده مسکوت
اصالت مانده در اصل و بهایت
چنان باغ انار مُلک اجداد
پر از میوه وجود با صفایت
در این دوران سخت بی وفائی ،
کند حفظ از بد دوران خدایت .
بعضی از ازدواجها همان ابتدای کار به پایان میرسند منظور همان دوران عقد است اگر در این دوران تصمیم به جدا شدن دارید قانون برای شما مراحل وشرایطی دارد که قبل از اقدام به دادن دادخواست این شرایط را در سایت گروه وکلای پارسای بخوانید 
ما هم این مطلب را برای شما در این بلاگ آورده ایم
درخواست طلاق از طرف زن در دوران عقد

در ابتدا توضیح دهیم که منظور از دوران عقد، زمانی است که بین زوجین عقد نکاح دائم منعقد شده است ولی بین آن ها یا نزدیکی (زناشویی) واق
من توی دوران نوجوانی ام هیچ وقت توی قید و
بند ظاهرم نبودم. حقیقتش این است که به خاطر یکسری مشکلاتی که با ظاهرم
داشتم بر این باور بودم که زشت تر از آن هستم که هیچ تلاشی نمی تواند کاری
کند کمی بهتر به نظر برسم. هیچ لوازم آرایشی نداشتم و لباس های زشت و شق و
رق می پوشیدم. جوری که الان با دیدن بعضی عکس های آن دورانم خودم وحشت می
کنم!
یادم می آید یک بار با یکی از خانم
خبرنگارهایی که همیشه با من مهربان بود توی یکی از دانشگاه های معروف کشور
می گشتیم و د
ویژگی های دوران کودکی:
1.خودمداری و وابستگی به والدین2.میل به آزادی3. علاقه شدید به بازی4. تشخص طلبی و حس خودنمایی5. تخیل و جاندارپنداری اشیاء6. تمایل به همانندسازی
7. فعالیت جسمی و تحرک فراوان8. عاطفه عمیق و گسترده9. تشنگی برای یادگیری10. آمادگی برای اطاعت پذیری11. آمادگی برای تادیب12. تفکر انتزاعی

ویژگی های دوران نوجوانی:
1. رشد فکری و عقلی2. هویت جویی3. آرمان گرایی4. معنویت گرایی5. دوست گرایی و گروه گرایی6. استقلال طلبی7. زیبایی گرایی8. کنجکاوی9. تغی
سلام
چند روز پیش داشتم فیلم " و خداوند عشق را آفرید" تولیدش سال ۱۳۸۴ بود ، نگاه می کردم از تلویزیون آخر فیلم این دکلمه رو نوشته بود.
به نظرم خیلی قشنگ بود دوست داشتم تو وبلاگمم بنویسم:

رودها در جاری شدن
و علف ها در سبز شدن معنی پیدا می کنند
و کوه ها با قله ها
و دریاها با موج ها زندگی پیدا می کنند
و انسان ها
همه ی انسان ها
با عشق، فقط با عشق

پس بار خدایا بر من رحم کن
بر من که می دانم ناتوانم رحم کن
باشد که خانه ای نداشته باشم
باشد که لباس فاخ
انواع ترشحات دوران بارداری

افزایش ترشحات واژن در بارداری طبیعی است

شما باردار هستید و حواس تان به کوچکترین تغییرات بدن است. برخی از این تغییرات ساده بوده و قابل چشم پوشی و برخی نشان دهنده یک خطر جدی برای سلامتی شما و جنین است. ترشحات واژن در اوایل بارداری و درسایر ماه های بارداری کاملا طبیعی است اما رنگ ترشحات به شما می گوید که آیا مشورت با پزشک الزامی است یا نه؟
ترشحات دوران بارداری:
ادامه مطلب
اسفند ماه تقریبا زمانی است که برای یک دانش آموز کنکور دغدغه‌ای دوران نوروز شکل می‌گیرد. تبلیغات گسترده، تحت تاثیر دیگران قرار گرفتن و … باعث ایجاد تردید در شما می‌شود که آیا اردوی مطالعاتی شرکت کنیم یا نه؟ دوران نوروز حاشیه‌های مخصوص به خود را دارد که اگر با بی احتیاطی وارد این مرحله از سال کنکور شوید ممکن است هر چه که تا به امروز خوانده‌اید را از بین ببرید. در این مقاله سعی کردیم به طور کامل شما را با اردوی نوروزی آشنا کنیم. همچنین در حاش
بسم رب

برای دباره نوشتن در وبلاگ، مردد بودم
شاید برای اینکه هنوز هم نمی دانم ارزشی دارد حرف های بی سر و تهم یا نه..
می دانی؟؟؟

در من، دو فرد زندگی می کنند..
فردی اصلی که غالبا دیگران به آن می شناسندم ، روز ها در من ظاهر می شود و همه جا- تقیبا- با من است..
وقت هایی که کم می آورم، دستم را می گیرد،  حقم را
زمانی که خوشحالم به من می گوید شادی ات را بروز بده و بگو چقدر خوشحالی.. بگدار بقیه از با تو بودن لذت ببرند..
وقتی ناراحتم اما با هزااار توجیه و اما و
تحلیل رویایی یا واقعیت باور نکردنی؟؟؟!!!!!
به گزارش اقتصادنیوز امید علیجانی در گفتگو با ایبِنا، عنوان کرد: در
پایان سال ۹۶ و بعد از اعلام ورود به دوران رونق، در قالب ۲ سناریوی کلی
آینده بازار مسکن قابل پیش بینی بود. وی افزود: سناریوی اول، رشد قیمت تا
۵۰ درصد، افزایش هیجانی خرید در بازه‌ای کوتاه‌مدت و در گام بعد شروع دوران
رکود در پایان سال ۹۷ یا اوایل سال ۹۸ است. در سناریوی دوم حفظ نسبی
قیمت‌ها و رشد سطح معاملات و در گام بعد تداوم دوران رون
اگر از استراتژیک بازان قدیمی باشید حتما The Dark Legions زیباترین خاطرات را برای شما رقم زده است، یکی از بهترین و کلاسیک ترین استراتژیک ریل تایم The Dark Legions است که در سال 2004 منتشر شد، شاید الان در حد و اندازه بازی های جدید نباشد اما در دوران خود جزو بهترین بازی های استراتزیک بود. بازی کاملا تست شده و بر روی سیستم های جدید و ویندوز 10 به خوبی عمل می کند
ادامه مطلب
کلیدی ترین نکته مدیتیشن، تفاوت قائل شدن بین خود و افکار و احساسات است.
افکار ما صدای ذهنی ماست که دائما و دائما توی گوشمان پچ پچ می کند و احساسات ما، الگو های تکراریست که برای مدت زمان طولانی تمرین شده اند و یا در اثر واکنش های ناخودآگاه به یک محرک بیرونی ایجاد می شوند.
(به خاطر داشته باشید که چنین پچ پچی گاهی اوقات باعث می شود بترسیم و نگران شویم دلیلش این است که ما فرض می کنیم افکار ما نشان دهنده هویت ما اس
وقتی به صدای ذهن مان آگاه می شویم و ر
به پاهای خودت
موقع راه رفتن نگاه کن ....
دائما یکی جلو هست و یکی عقب ...
نه جلویی بخاطر جلو بودن مغرور میشه ...
نه عقبی چون عقب هست شرمنده و ناراحت ...
چون میدونن شرایطشون دائم عوض میشه...
روزهای زندگی ما هم دقیقا همین حالته...
دنیا دو روزه ؛
روزی باتو ، روزی علیه تو ؛
روزی که با توهست، مغرور نشو ...
روزی که علیه تو هست، ناامید نشو ...

هر دو میگذره...
 دوران کودکی برای بسیاری از انسان‌ها شیرین‌ترین فصل زندگی است؛ به گونه‌ای که یکی از آرزوهای آدمی بازگشت به آن دوران است؛ سنین رویاپردازی، بی‌دغدغه بودن و پول توجیبی گرفتن از پدر. اما هستند کودکانی که کودکی نمی‌کنند و زود بزرگ می‌شوند. کودکانی که طعم تلخ فقر را چشیده‌اند و سهم‌شان از کودکی، عرق ریختن و ذره‌ذره پول جمع کردن است.
ادامه مطلب
متوجه شدم که خودزنی زیادی میکنم تو رابطه ام.
اینجوریکه هی میگم اره تو که روابط اجتماعیت خیلی بیشتره، اره تو که خیلی بهتره کارت از من، اره تو که خیلی کار بلدتری از من، اره تو که خیلی بیشتر از من دنبالتن
متوجه شدم که این خودزنی رو تقریبا در تمامی روابطم داشتم. چون خوب با طرف خیلی مدت طولانی در روز، در ارتباطم و طبعا همه درد و دلام رو به اون میگم که یه مقداری ادم خودزنی هستم توی مغز خودم و این حرفها رو به اون هم میزنم و در میون میگذارم.

نکته بعدی ا
یادم می آید از مسافرتی سه ساعته برمیگشتم، توی ماشین نشسته بودم و هیچ تفریحی نداشتم جز آلبوم موسیقی که که تکه تکه چند بار گوش داده بودمش اما اینبار تمام آلبوم را گذاشتم که به ترتیب پخش شود، در آن وسط های این آلبوم یک ساعته حس می کردم که ذهنم به آرامش رسیده است، و من از جریان امور لذت می برم شاید چون همه چیز و همه گرایش ها را رها کرده بودم و با جریان زندگی یا به عبارتی جریان موسیقی در آن لحظه همراه شده بودم.
رها شو
دائما نگران این یا آن هستی، اینکه
این روزها را هیچ وقت به فراموشی نخواهم سپرداز سخت ترین دوران های زندگی ستاین قدر که حتی از شرح وقایع اش هم عاجزممحل کار یک جور و منزل طوری دیگرتنها امیدم این روزها به آیات الهی خداست که وعده داده به مجازات سخت تهمت زنندگانتنها امیدم به خداست که وعده داده به تمام شدن این دورانثبت می کنم برای یک عمر در این تاریخ23/06/1398 
استاد وکیلی: علت هراس و اندوه دائمی انسان این است که او به چیزهایی تعلق و دلبستگی دارد که دائما در حال تغییر و تحول و در معرض از بین رفتن هستند. طبیعی است که با دل بستن به موجود در حال دگرگونی و زوال، نمیتوان از سکون و آرامش برخوردار بود.
برای نوشتن از زمانِ حال، باید دیوانه باشی. 
زمان به دو دسته تقسیم پذیر است: گذشته و آینده. که گذشته دائما آینده را بلعیده، بزرگ و بزرگتر میشود. برای چشیدنِ طعم زندگی، آینده را که نه، باید گذشته را سفت چسبید. 

پ ن: توی دفترچه ی پالتوییِ راه راهم نوشته بودمش، همین تابستون. ولی وقتی دیدمش یادم نیومد کی نوشتم، اصلا و ابداً. پس حتماً قبل از خوابیدن نوشتمش.
امه عاشقانه عباس دوران به همسرش
حسین جابری‌ انصاری به مناسبت سالگرد شهادت عباس دوران، نامه عاشقانه او به همسرش را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد.
باشگاه خبرنگاران جوان: حسین جابری‌ انصاری، معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه ایران به مناسبت سالگرد شهادت عباس دوران، نامه این سرلشکر خلبان به همسرش را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد.عباس دوران، خلبان جنگنده های دوران دفاع مقدس بود که در صبح 30 تیرماه 1361 پس از بمباران پالایشگاه بغداد،
ارزش و اهمّیّت اخلاص
اخلاص، معیار ارزش عبادت، مقامی از مقامات مقرّبان الهی و هدف دین است. هر کس آن را یافت، موهبتی الهی نصیبش گشته که به وسیله آن به مقامات بزرگی خواهد رسید. چرا چنین نباشد، در حالی که خداوند متعال، بندگانش را به آن امر کرده، می فرماید:
«فَادْعُوا اللَّهَ مُخْلِصِینَ لَهُ الدِّینَ وَ لَوْ کَرِهَ الْکافِرُونَ»[4]
خدا را بخوانید، در حالی که تنها برای او در دین اخلاص می ورزید، اگر چه کافران را ناخوش آید.
در سخنان پیشوایان معصوم،
ابواصباح کنانی گوید خدمت امام صادق ع بودم بر انحضرت وارد شد و عرض کرد یا ابا عبدالله من از فرزندانمو ناسپاسیشان و از برادرانم و جفا کاریشان نزد شما  شکایت اورده ام با این ساالخوردگی من حضرت صادق ع فرمود ای پیر مرد همانا برای حق دولتی است   برای باطل هم دولتی است وهرکدامیک از ایندو در دولت رفیقش خوار است و همانا کمترین مصیبتی که در دولت باطل بمومن رسدازار کشیدن از فرزندان و جفا کاری برادران اواست و هیچ مومنی نباشد که در دولت باطل اسایشی ببین
هیچ چیز در خلاء وجود ندارد. بدن ما شامل ارگانیسم های پیچیده ای است که دائما در حال حرکت هستند و مواد شیمیایی در آن با یکدیگر در تعامل و واکنش هستند.
گاهی اوقات مواد به صورت هم افزایی کار می کنند و بهترین ها را در کنار یکدیگر به ارمغان می آورند. و بعضی اوقات نیز، به صورت متناقض عمل می کنند، و برعکس سبب مشکلاتی میشوند که به طور کلی مضر است.
ادامه مطلب
مواد غذایی ممنوع در دوران بارداری

از اولین قرارملاقاتتان با دکتر در دوران بارداری، حرف‌های زیادی درمورد مواد غذایی که باید در این دوران بخورید یا بنوشید مثل کلسیم و اسیدفولیک به گوشتان می‌خورد. اما آیا می‌دانید از چه موادغذایی باید دوری کنید؟ توصیه‌های اینچنینی هر سال تغییر می‌کنند و خیلی از چیزهایی که خوردن آنها قبلاً برای خانم‌های باردار اشکالی نداشت الان در لیست موادغذایی ممنوعه برای آنها قرار گرفته است. در اینجا عنوان می‌ک
بین همه‌ی دعاها و مناجات‌ها خوانده و نخوانده، همین دو تا کلمه‌ی کوچک را جا گذاشته بین بقیه تا بعد از این همه سال سیاه بیاید و بیاید و بیاید و... برسد به دست من!
«و اعمُر قلبی» عمران یعنی آبادی، ساختن. «دلم را بساز»، «آباد کن دلم را». اگر خرابی نباشد، اگر ویرانی نباشد، کدام عمران؟!
خرابم... دلم ویرانه است... بسازش!
اصول و مراقبت های مادر قبل و بعد از زایمان نوزادمجموعه کتب فرزند دلبند - اصول و مراقبت های مادر قبل و بعد از زایمان
نوزاد - معرفی کوتاه:در کتاب حاضر، اصول و مراقبت‌های مادر قبل و بعد از
زایمان نوزاد مطرح شده است. ابتدا در خصوص سن بارداری نکاتی ذکر شده و در
خصوص نوع وضع حمل صحبت شده است. سپس پیرامون انجام تمرینات ورزشی در زمان
بارداری و پس از زایمان نکاتی مطرح شده است. در ادامه دربارۀ افسردگی پس از
زایمان، دیابت بارداری، شنا در دوران بارداری
بیشتر خانم‌های باردار می‌توانند در دوران بارداری فعالیت‌های روزانه‌شان
را داشته باشند، اما بعضی هم مجبورند به دستور پزشک معالج‌شان مدتی از
دوران بارداری‌ و یا حتی تمام آن را استراحت کنند که می‌تواند از یک
استراحت جزئی روزانه تا استراحت مطلق متفاوت باشد.البته دلایل
گوناگونی برای استراحت دوران حاملگی مطرح می‌شود که بارداری چندقلویی، خطر
زایمان زودرس، ابتلا به بیماری‌های خاص، سابقه سقط جنین مکرر و ... از جمله
آنهاست. مثلا بیماری پ
به نام خدا و با سلام،هیچ کس به ما نگفت دنیا بد است،حرام است،نجس است رنجی است بی پایان...لیک دنیا و زندگی موهبتی است که به ما ارزانی شده،توفیقی است که می توانست نباشد، احتمال بودن هر کدام از ما نزدیک به صفر است،می شد که هر کدام از ما هیچ وقت نباشد،حالا که هستیم باید قدر این هدیه عزیز را بدانیم و به بهترین شکل فعل بودن را صرف کنیم،ما هستیم و‌ هستی ما افتخار ما و افتخار ما هستی ماست.
ادامه مطلب

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها